تبلیغات
๑۩ کانون مسجد جامع کترا ۩๑ - اخبار کترا
๑۩ کانون مسجد جامع کترا ۩๑
 
...برای تازه شدن دیر نیست ...

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

*با حضور مسئولان و مردم:کتابخانه روستای کترا افتتاح شد/ تصاویر

کتابخانه شهدای روستای کترا از توابع بخش نشتا شهرستان تنکابن، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

روستای کترا با جمعیت 2100 نفر و 700 خانوار، از بزرگترین روستاهای منطقه است که نیاز به یک کتابخانه عمومی با توجه به وجود چهار مدرسه در مقطع متوسطه و سطح سواد اکثریت مردم روستا، در آن احساس می‌شد.

این کتابخانه که مزین به نام شهدا است با زیربنای 150 مترمربع و در زمینی به مساحت 348 مترمربع بناشده که اکنون دارای 1500 جلد کتاب جهت افتتاح است و ظرفیت 10.000 جلد کتاب را دارد.* رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تنکابن خبرداد :

بهسازی و آسفالت راه روستایی کترا شهرستان تنکابن

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تنکابن از اجرای عملیات بهسازی و آسفالت راه روستایی " کترا " این شهرستان به طول 4 کیلومتر با مشارکت مردمی خبر داد.

تاریخ 18 تیر 1393 ساعت 12:50:39
منبع: راه و شهرسازی مازندران
کد خبر:
000842

* کترا قهرمان مسابقات والیبال بخش نشتا شد.

مسابقات والیبال جام شهدای بخش نشتا که از هفته گذشته با شرکت ۹ تیم از روستاهای نشتارود در سالن شهدای این شهر برگزار شده بود با قهرمانی کترا به پایان رسید .

تیم های کمیلیه  ،کترا ،باشگاه شهدای نشتارود و آله کله تیم هایی بودند که در مرحله تیمه نهایی با پیروزی در مقابل تیم های  نوجوانان و چالو به دیدار نهایی راه پیدا نمودند .


*برگزاری جشن روز کترا در روستای کترای بخش نشتا تنکابن

روستای کترا با جمعیتی حدود ۲۷۰۰ نفر در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان ویژه تنکابن و ۵ کیلومتری شهر نشتارود می باشد شغل مردم این روستا کشاورزی و باغداری می باشد

 طی مصوبه ای  شورای اسلامی دوره چهارم این روستا، آخرین جمعه اردیبهشت ماه هر سال را به نام روز کترا نام گذاری شد.


 هدف از برگزاری این جشن یاد آوری گذشتگان و بزرگان این روستا و شناساندن فرهنگ کهن روستای کترا به سایرین می باشد و در این این جشنواره ورزش های بومی محلی نظیر طناب کشی، کل بازی ، و بند یازی انجام میشود و در پایان نیز به برندگان این مسابقات هدایایی تقدیم می شود.


 جشنواره روز کترا همه ساله در آخرین جمعه اردیبهشت ماه برگزار می شود از اهداف این جشنواره حفظ سنتها و آیین های سنتی به ویژه بازی های بومی و محلی می باشد .لوگوی دوستانتمامی حقوق این وبلاگ برای ๑۩ کانون مسجد جامع کترا ۩๑محفوظ می باشد.